Sayfalar

3 Haziran 2008 Salı

Ve Pardus 2008!


Pardus 2008'in haftalık yayınlanan deneme sürümlerinin ardından, geçtiğimiz günlerde duyurulan ara sürümlerin çıkış tarihlerine göre bugün Pardus 2008 Beta 1 sürümünün duyurulması bekleniyordu ve duyuruldu da! Ben bu satırları yazdığım dakikalarda henüz bir ISO dosyası duyurulmamıştı, ancak Pardus 2008 Alpha 1 kullananlar, internet üzerinden güncelleme yaparak Beta 1 sürümüne geçiş yapabildiler. Sürüm takvimlerine bakıldığında, 23 Haziran'da, yani 20 gün sonra Pardus 2008'in kararlı sürümü duyurulmuş olacak!

Pardus 2008'e geçmeyi düşünen kullanıcıları ise buradan uyarmak istiyorum. Eğer deneyimli bir bilgisayar kullanıcısı değilseniz ve konsol üzerinden işlem yapmak konusunda pek bir tecrübeniz yoksa, kararlı sürümün çıkmasını bekleyin. Çünkü, karşılaşabileceğiniz bir takım hatalar için konsolla yüz göz olmak gerekecek!

Pardus 2008'e geçmiş olan kullanıcılardan ise, şu yönde bir şey istiyorum. Pardus 2008'de sizin için ne iyi, ne kötü, bunlardan bize bahsedin! Ama dikkat edin, gerek forumuzda, gerek Pardus Kullanıcı Listesi'nde daha önce pek bahsedilmemiş, ısıtılıp ısıtılıp tekrardan bahsedilmeyenlerden bahsedelim!

Pardus Geliştirici Ekibi'ne bir kez daha teşekkür ediyorum, çünkü bir kez daha ortaya güzel bir çalışma çıkmış! Sıra gönüllülerde; test ekibi ve bizim gibi tecrübeli kullanıcılarda; hata avlamada ve raporlamada!

04 Haziran 2008, sabah saat 10:20 ek bilgi düzenlemesi:
Az önce okduğum kadarıyla, Pardus 2008 Beta 1 sürümünün CD ISO'su da duyurulmuş! İnatla CD ISO'sunu bekleyenlerin gözü aydın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder