Sayfalar

17 Kasım 2008 Pazartesi

Fable, Far Cry 2, Halo ve diğerleri...

Evet arkadaşlar, an itibariyle PlayOnLinux ile ilgili haberleri size buradan duyuracağım.

PlayOnLinux'un çalıştırabildiği oyunlar listesi arasına Ubisoft'un beklenen oyunu Far Cry 2 de girmiş olduğu duyuruldu. Bu, özellikle Windows oyunlarını Linux'ta arayanlar için oldukça iyi bir haber!

Hazır sizlere desteklenen yeni bir oyunun duyurusunu yapmışken; Clive Barker's Jericho, Command & Conquer 3 - Tiberium Wars, Fable, Halo ve The Witcher gibi oldukça kaliteli isimlerin PlayOnLinux'un çalıştırabildiği oyunlar listesinde yer aldığını belirteyim. Henüz PlayOnLinux'ta çalıştırılması için bir betiğin yazılmadığını bilsek de Call of Duty 4 ve Fallout 3 de Wine ile çalıştırılabilen oyunlar listesinde yer aldığı atlanamayacak bir bilgi; kısa süre içerisinde PlayOnLinux'ta bu oyunları görürsek şaşırmayalım!

Oyunları oynarken karşılaşabileceğiniz teknik kusurlar için öncelikle PlayOnLinux'un ve Wine'in internet sayfasına göz atmakta fayda var.

Gönlüm ister ki bu oyunların da bir gün Linux sürümleri çıksın, biz de bu çeşit uygulamalarla uğraşmak zorunda kalmayalım. Ancak özgür yazılım dünyasında yolunuzu aydınlatacak bir ışık elbet çıkacaktır karşınıza.

Oyun müptelası arkadaşlara şimdiden iyi oyunlar dilerim...

Please stand by...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder