Sayfalar

1 Haziran 2009 Pazartesi

Black Screen of Death!

Gecenin bir vakti, netbook'umu (Acer Aspire One ZG5) baştan başlatmam gerekti. Sonra, o siyah ekrandan görüntü alamaz oldum. Hatta Twitter'a not düştüm o anki ruh halimle... Ama internette kısa bir arama yapınca, çözüm yoluna da ulaşmış oldum. Hemen anlayabileceğiniz bir şekilde size de aktarayım. Unutmayın, bu yöntemi kendi netbook'um Acer Aspire One ZG5'te denedim ve başka Acer Aspire One serisi bilgisayarlarda umduğunuz sonucu vermeyebilir, sorumluluk kabul etmem :) 1. Elimize bir USB (Flash) Bellek alınır ve buradan indireceğiniz dosyanın içeriğindeki 3309 klasörü altında bulunan tüm dosyalar doğrudan USB belleğin içine kopyalanır.

 2. 3309.fd isimli dosyanın adı zg5ia32.fd olarak değiştirilir.

 3. Buradan sonra yapılacak işlemler yarıda kesilirse güzelim netbook çöpe gidecektir, o yüzden hemen AC adaptörünü bağlanmalıdır.

 4. USB bellek, USB yuvalarından birine takıldıktan sonra klavyeden aynı anda Fn ve Esc tuşlarına basılır ve elinizi kaldırmamanız gerekir. Halen Fn ve Esc tuşlarına aynı anda basılıyken Power tuşuna da basılır.

 5. Eğer işlemi doğru gerçekleştirdiyseniz, Power tuşunun ışığı yanıp sönmeye başlayacaktır. Bu şekilde sabırla bir süre bekleyiniz.

 6. Ardından ekrandan görüntü geldiğini görebilirsiniz!


Bu da böyle bir anıydı, gece gece bir gerildim. Hadi geçmiş olsun!

2 yorum:

 1. bende de aynı sorun oldu dediğini aynen uyguladım 20 dakikadır bekliyom halen bir sonuç yok

  YanıtlaSil
 2. bendede aynı sorun var dednizi yaptım simdi sadece power ısıgı arı yanıo sarja takınca hiö bi ses soluk yok yardım plsss

  YanıtlaSil