Sayfalar

2 Haziran 2009 Salı

Sims 3 & Linux

Bilgisayar oyunlarıyla çok âlâkanız olmasa bile, The Sims serisi kesinlikle duymuş, görmüş ve belki de oynamışsınızdır. Çıkan her yeni sürümüyle listeleri altı-üst eden bu oyunun üçüncüsü yakında bir tarihte piyasaya çıkacaktır ve evlerinde Linux kullanan bilgisayar sahipleri de belki de düşüneceklerdir, evlerindeki -o bilgisayarla çok da haşır neşir olmayan- diğer insanların (eşiniz, çocuğunuz ya da ev arkadaşınız) bu oyunu Linux'ta nasıl oynayabileceklerini?

Pek de kara kara düşünmenize gerek yok, çünkü henüz beta sürecindeki bu oyunu PlayOnLinux ile rahatlıkla oynayabileceksiniz! PlayOnLinux'un resmî sitesinde yayınlanan habere göre The Sims 3 şu an desteklenen oyunlar listesi'nde yerini aldı. Oyunun denendiği sistem ve karşılaşılan sorunlarla ilgili bilgi alabilmeniz için forumlarında açılan ilgili sayfaya göz atmanız öneriliyor.

Siz siz olun, eğer çevrenizde bu oyunun hayranları varsa, "Sims 3 çıkmış ya, şu senin bilgisayara bir kursak da oynasak!" gibi isteklerle karşılaşmanız yakındır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder