Sayfalar

24 Eylül 2009 Perşembe

Özgür Müziğe Dokunma!

Bugün, özgür yazılımla pek haşır neşir olmayan ve takipçisi olduğum farklı bir topluluk olan Beneath the Ground tarafından bana gönderilen bir e-posta'yı biraz kırparak buradan sizlerle paylaşmak istiyorum. Başlıkta yer alan "özgür müzik" ifadesi sebebiyle özgür yazılım ve açık kaynak kodlu projelerle bir bağ kurmak yanlış olur. Zira MySpace; amatör müzik topluluklarının çalışmalarını herhangi bir plak şirketine bağlı olmaksızın rahatlıkla müzik severlerle paylaşabildikleri ve sunduğu imkanlar dahilinde müzisyenlere özgürlük tanıyan bir oluşum. Şimdiyse sözünü ettiğim metni sizlerle paylaşma vakti:

Merhaba arkadaşlar, Mü-Yap’ın şikayeti üzerine Last FM ve MySpace’in kapanması sonucu netdaşların oluşturduğu bir protesto eylemi yapıldı ve devam etmekte. Protesto için, “Özgür Müziğe Dokunma!” sloganlı resimlerin çıktısı alınıp, cd kutularına konarak MÜ-Yap’a posta ile gönderiliyor. İlk eylem bugün gerçekleşti ve devamı da gelecektir. Eğer sansürle ilgili bir şey yapamamaktan dolayı sıkılanlardansanız, bilgi için sizi http://numaraiki.blogspot.com/2009/09/mu-yapa-gerilla.html adresine alalım.

Bu kampanya amacına ulaşır mı, bunu söylemek şu an için erken ancak ilginç bir protesto kampanyası olduğu kesin. Sözü edilen CD kapakları http://www.divshare.com/download/8613215-410 adresinden edinebiliyor. Eğer bu kapakları boş bir CD kutusuna yerleştirip MüYAP'a göndermeye niyetliyseniz, göndereceğiniz adres de aşağıda yer almakta...

Mü-Yap Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği Kuloğlu Mah. Turnacıbaşı Sok. No: 16 Kat: 5 80070 Beyoğlu İstanbul

Hemen söyleyeyim, ben yarın bir adet CD kapağı göndereceğim :) İnternetimize uygulanan erişim engellemelerine karşı tepki göstermek adına, duyarlı tüm kullanıcıları da bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder