Sayfalar

22 Ocak 2010 Cuma

Skype'ta Yenilikler Var

Skype'ın Linux için duyurulan 2.1 Beta 2 sürümünde, MacOS X ve Windows sürümlerinde hali hazırda kullanılabilen ekran paylaşımı özelliği kullanılabilir hale geliyor.

2.1 - Beta 1 sürümünden bu yana neredeyse beş ay kadar bir süre geçti. İlk beta sürümüyle beraber SMS desteği kazanan, düşük bağlantı hızlarında bile daha iyi ses kalitesi sunduğu öne sürülen "Skype SILK codec" kullanan ve PulseAudio ile daha uyumlu çalıştığı belirtilen Skype, bu yeni sürümle beraber artık kullanıcıların kendi aralarında masaüstlerini paylaşabilme imkânı sağlıyor. Bu sayede sanıyorum ki, uzak mesafedeki arkadaşlarımıza bilgisayar üzerinde işlemlerin nasıl gerçekleşeceğini uygulamalı olarak anlatabilmemize olanak sağlayacak hoş bir özellik. Peki biz ne kadar kullanırız?

Ne yani? Hiç mi arkadaşınızla telefondan "nasıl yapılır?" tadında konuşmalarınız olmadı? :)

4 yorum:

 1. Ben bu özelligi Windows altinda tam da dedigniz amacla kullandim. Com basarili buldugum bir özellik. Skype'in Linux versiyonunun eksiklerini düsününce basarili ve sevindirici bir durum.

  YanıtlaSil
 2. Linux sürümünün, Windows sürümüne göre biraz geriden geldiği aslında doğru. Skype geliştiricileri Linux üzerine çok fazla eğilmiyorlar gibi görünüyor bana da.

  YanıtlaSil
 3. Skype biraz değil linux sürümünde bayağı bir geriden geliyor ama genede çok güzel bir program linux sürümünde extraların olmaması kötü genede buna da şükür ihtiyacımızı karşılıyor.İleride inşallah daha iyi sürümleri çıkacaktır.

  YanıtlaSil
 4. Arkadaşlar Skype 1 beta iken microfon problemi vardı.Skype 2 sürümünde düzeldi ,fakat Skype 2,1 sürümüyle tekrar microfon problemi başladı artık ne zaman yeni sürüm çıkar Allah bilir.Bunun için windowstan yararlanmaya başladım.

  YanıtlaSil