Sayfalar

27 Nisan 2010 Salı

Mac'e Oyun Takviyesi #1

Mac OS X kullanan oyunseverleri sevindirecek güzel iki haber var.

Bunlardan ilki, Half-Life 2, Left 4 Dead, Team Fortres 2, Portal gibi oyunların temelini oluşturan Source grafik motorunun ve bu oyunların kurulumu ve oynanabilmesi için ihtiyaç duyulan Steam adlı uygulamanın Mac sürümlerinin önümüzdeki haftalarda duyurulacağı! Steam'de yer alan duyuruya göre hali hazırda Windows için yeni bir arayüze kavuşan Steam, Mac için de aynı arayüzle biz oyunseverlerin kullanımına açılacak. Mac sürümünün kurulum paketi şu an internette bazı torrent sayfalarında görülebiliyor, ancak oyun oynayabilmeniz için ücretsiz olarak edinilen Steam hesabınız Beta süreci için onaylanmadıysa henüz Mac üzerinde Steam hesabınıza bağlanamıyorsunuz.

Steam'in Mac sürümü için yapılan açıklamalar arasında, Mac sürümlerinin de duyurulacak olan oyunları ayrıca satın alınması gerekmeyeceğiç Yani Steam üzerinden Team Fortress 2'nin Windows sürümünü önceden satın aldıysak, Mac sürümü için ayrıca satın almamız gerekmeyecek. Bu oldukça iyi bir haber!

Kesinlik kazanmayan ve henüz resmî olarak duyurulmayan bir diğer haber ise Source grafik motorunun Linux için de uyarlanacağı.

İkinci haberimiz ise Blizzard'dan geliyor, Starcraft 2 üzerine...

Oyun dünyasını yakından takip edenlerin kesinlikle bildiği bir haber; Blizzard'ın efsanevi oyunlarından ve strateji türünün en kaliteli oyunların biri kabul edilen Starcraft'ın ikinci oyununun bu sene içerisinde çıkartılacağı. Starcraft 2'nin Windows sürümü için beta test süreci bir süredir devam ediyorken, Blizzard yetkilileri Mac sürümü için beta test süreçlerine önümüzdeki günlerde başlayabilmeyi umuyor. Hesabım beta test süreci için şu en etkin durumda, ben de sabırsızlıkla Mac sürümünü bekleyenler arasındayım :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder