Sayfalar

23 Nisan 2010 Cuma

Star Wars: The Old Republic için Yeni Yapımcı Günlüğü


Star Wars Galaxies ile MMORPG'nin gerçek zevkini tadanlar, ardından gelen başarısız yeniliklerle SWG'den kopan Yıldız Savaşları hayranlarının bekledikleri oyun Star Wars: The Old Republic için yeni bir yapımcı günlüğü yayımlandı.

Sony Online Entertainment tarafından hazırlanan ve Yıldız Savaşları evrenini konu alan Star Wars Galaxies, çıktığı tarihlerde filmin hayranlarını kendine çekmekle kalmamış, getirdiği yeniliklerle de oldukça beğeni toplamıştı. Günümüzün bir çok MMORPG'de görülenin aksine karakterinizde geliştirdiğiniz yeteneklerinize göre savaşçı sınıfınızın şekillendiği, hatta bir savaşçı yerine zanaatkar olarak bile oynayabildiğiniz bir oyun sistemine sahip olan oyun, "Combat Update" olarak adlandırılan güncellemerle bu sistem yerine bilinen seviye atlama (Level Up?) mantığını uyguladı ve hayranlarının büyük bir çoğunluğu SWG'yi bu sebeple kendi kaderine terk etti.

Ancak Baldur's Gate serisi, Dragon Age, Mass Effect serisiNeverwinter Nights ve Star Wars: The Knights of the Old Republic gibi başarılı oyunların yapımcılığını üstlenen BioWare, Yıldız Savaşları evrenini konu alan yeni bir MMORPG duyurmuştu; Star Wars: The Old Republic.

Kısa bir süre önce ise Star Wars: The Old Republic için yeni bir yapımcı günlüğü yayınlandı. Görüntülerde oyun içerisindeki pek çok mekana ve savaşçı sınıfına ait görüntüler yer alıyor ve yapımcılarından oyunun dinamikleri hakkında bilgiler veriliyor.


Oyunun çıkış tarihi olarak 2011'in bahar ayları olduğu bir çok internet sayfasında yer alan bilgiler arasında. Bilindiği kadarıyla sadece Windows için duyurulacak olan oyunun, aynı zamanda X-Box 360 için de hazırlanacağı dedikoduları da internette dolanıyor. Umarım SWG'yi terk eden oyuncuları memnun edecek bir yapım ortaya çıkar.

1 yorum: