Sayfalar

24 Ağustos 2010 Salı

Özgürlükİçin Uygulaması Ovi Mağaza'da!


Son haftalarda günlerimin büyük bir çoğunluğunu dışarıda geçirdiğimden ve evdeki bilgisayarımı pek kullanamadığımdan, internette sürekli takip ettiğim adresleri cep telefonumu kullanarak takip eder hale geldim. Özgürlükİçin'i de takip edebilmek bir anda Ovi App Wizard kullanarak gayrî resmi bir Özgürlükİçin uygulaması hazırlak aklıma geldi, böylelikle çok daha rahat takip edebilecektim Özgürlükİçin'i.

Eğer Nokia marka bir cep telefonu kullanıyorsanız ve cep telefonunuz Ovi Mağaza'ya erişebilen bir model ise, Özgürlükİçin'i kolaylıkla takip edebilmek artık mümkün. Bu uygulama ile haberleri ve katkıcıların web günlüklerinin yayınlandığı Gezegen'i takip edebilirsiniz.

Özgürlükİçin uygulamasının Ovi Mağaza sayfasına erişebilmek için buraya tıklayın. Uygulamayı telefonunuza kurabilmek için uygulamanın sayfasını kullanabilir ya da telefonunuzdan Ovi Mağaza uygulamasını başlatın ve "pardus" ismini aratarak Özgürlükİçin uygulamasını bulun ve telefonunuza kurun.

Bu uygulamanın hazırlanışı belki pek de "özgür" bir platform üstünde gerçekleşemedi ancak şu da bir gerçek; cep telefonlarını ihtiyaçlarımız ve fiyatları doğrultusunda satın alıyoruz ve bu telefonlara kalkıp da "özgür" bir mobil işletim sistemi kurabilmemiz gibi bir olanağımız da henüz yok. Ancak bu, en azından Özgürlükİçin'e erişebilmeyi daha da kolaylaştırmamıza engel olmadığını düşünüyorum ve ben de bu sebeple de bu uygulamayı sizlerle paylaşmak istedim.

Ovi App Wizard, herhangi bir programlama dilini bilmenizi gerektirmeyen, sizin belirleyeceğiniz 4 adet RSS adresinden aldığı bilgileri görüntüleyecek basit bir uygulama hazırlamanızı sağlayan ve Ovi Mağaza'da yayınlanmasını sağlayan ücretsiz bir servistir.

Güle güle kullanın (Evet gülün, hep mutlu olsun!) ..

Yorumlarınızı aynı zamanda buraya da alalım.

4 yorum:

 1. [...] S60 Uygulaması, forum yöneticilerimizden Deniz Ege TUNÇAY‘ın web günlüğünde de yazdığı duyuru ile birlikte Nokia’nın Ovi Mağazası’ndaki yerini [...]

  YanıtlaSil
 2. Nokia E75 üzerinde gayet güzel çalışıyor. Eline sağlık :)

  YanıtlaSil
 3. Bilgiledirme için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Bendede lg ks360 var ondada çok güzel çalışıyor.Denedim.

  YanıtlaSil