Sayfalar

31 Ocak 2011 Pazartesi

E-Dönüşüm İşkencesi Başladı!Yeditepe Üniversitesi öğrencileri için ders seçimleri, haliyle de yeni bir E-Dönüşüm işkencesi daha başladı, E-Dönüşüm'de bırak ders seçebilmeyi, sayfaya erişebilmek bile bir şans!

Konuya yabancılık çekenler için durumu özetleyecek olursak; Yeditepe Üniversitesi öğrencilerinin sınav sonuçları, devamsızlık ve ders seçimleri gibi işlemlerini internet üzerinden takip edebildikleri ve gerçekleştirebildikleri sistem olan E-Dönüşüm, ders seçimleri günlerinde açılmayarak çok güzel sözler söylettiriyor üniversite öğrencilerine :) Üstüne üstelik Internet Explorer harici başka bir tarayıcıda açılmamak için direten bu sistem, Mac OS X veya daha düşük bir ihtimal de olsa Linux kullanan öğrenciler için iki kat daha acı çektiriyor.

Neyse, bu süre içerisinde en azından kendi bölümümdeki öğrencilere bir yardımım olabilmesi adına, okuduğum bölüm olan Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nün  2011 Bahar döneminde açıklanan dersleri listesini egetun.com/7 adresinde yayınlayacağım. En azından, E-Dönüşüm'e erişemeyen bölüm arkadaşlarım için ufak bir katkım olacaktır.

Bu listeyi takip edecek olan arkadaşlarımın aynı zamanda bu sayfanın altında yer alabilecek olan yorumlara da göz atmasını öneriyorum. Son olarak da kendi seçmeyi düşündüğüm dersleri de buraya yazarak, en azından ortak dersleri aldığım arkadaşlarımın işini daha da kolaylaştırayım diyorum.

 • VCD326 - Görsel Bilişim İletişim Tasarımı ve Telekonferans (1) - Pazartesi 15:00, 3 saatlik ders süresi.

 • VCD314 - İleri Düzey Bilgisayar Destekli 3B Tasarım (1) - Salı 9:00, 3 saatlik ders süresi.

 • VCD302 - Sayısal Video Yapımı (1) - Salı 13:00, 3 saatlik ders süresi.

 • MD202 - Görsel Anatomi (1) - Perşembe 10:00, 2 saatlik ders süresi.

 • VCD318 - 3 Boyutlu Animasyon (1) - Perşembe 13:00, 3 saatlik ders süresi.

 • VCD431 - Çoklu Ortam İçin Ses Düzenleme (1) - Cuma 09:00, 3 saatlik ders süresi.

 • VCD414 - Siber Hukuk ve Düzenlemeler (1) - Cuma 13:00, 3 saatlik ders süresi.


Yukarıdaki derslerimden biri hariç hepsini Altbirim: İletişim Fakültesi ve Bölüm: Görsel İletişim Tasarımı seçenekleriyle E-Dönüşüm'de bulabilirsiniz. MD202 ise hem Altbirim'i hem de BölümTıp Fakültesi olarak seçerseniz bulabilmemiz gerekiyor, ancak şu an için listede görülmüyor.

Faydalı Olabilecek Bağlantılar:

2 yorum:

 1. MD202 - Görsel Anatomi de şu an E-Dönüşüm'de listeye eklendi. Altbirim: Tıp Fakültesi, Bölüm: Tıp Fakültesi seçenekleriyle bu dersi bulabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 2. bilgilendirme için teşekkürler...

  YanıtlaSil