Sayfalar

22 Ocak 2011 Cumartesi

PlayOnLinux 3.8.8

Tüm Linux kullanan oyunseverlere bir kez daha merhaba.

PlayOnLinux'un 3.8.8 numaralı son sürümü şu an Pardus 2009 için katkı deposundaki yerini aldı, Pardus 2011 için henüz şu an depolarda yer almıyor. Ancak Pardus 2011 32bit kullanıyorsanız SVN'den kendiniz derleyebilir veya derlenmiş olan paketi bilgisayarınıza indirebilir ve kurabilirsiniz. Pardus 2011 64bit kullanıcıları ise kısa bir süre daha beklemek zorundalar, çünkü Wine henüz 64bit depolarındaki yerini almadı (az sabır!).

Pardus 2011 i686 depolarında şu an için Wine'ın 1.3.11 sürümü bulunuyor ve kısa bir süre içerisinde 1.3.12 sürümü de depodaki yerini alacaktır. Yeni sürüm ile birlikte gelen hata düzeltmelerine bakıldığında bir çok sorunun giderildiğini görüyoruz. Aynı şekilde, PlayOnLinux'a son zamanlar oldukça fazla yenilik geldi ve içeriği de güncelleşti. Call of Duty: Black OpsDragon Age: OriginsLara Croft and the Guardian of LightMafia IIStar Wars: The Force Unleashed gibi oyunlar PlayOnLinux'un desteklediği oyunlar listesine girerken, listedeki daha bir çok oyunun kurulum betiği ise elden geçirildi. Böylelikle, doğrudan Linux için geliştirilen bilgisayar oyunlarının sayısı diğer platformlara göre az olsa da, PlayOnLinux sayesinde oyun zevkimizden mahrum kalmıyoruz.

Pardus 2011'in duyurulduğu ve yeni sürüm heyecanını yaşadığımız şu günlerde, herkese iyi oyunlar diliyorum :)

5 yorum:

 1. Merhaba,
  İndirme linki çalışmıyor.Yardımcı olabilir misiniz?

  YanıtlaSil
 2. Kırık bağlantıyı düzelttim; artık i686 paketini indirebilmeniz tekrardan mümkün.

  YanıtlaSil
 3. İlginiz için teşekkür ederim Ege bey.
  Pardus u sekiz gündür kullanıyorum. Halen anlayamadığım çok şey olsa da zamanla alışacağıma inanıyorum. (Windows içime işlemiş. :)
  Çabanızı takdir ediyorum. İyi çalışmalar.

  YanıtlaSil
 4. Cidden cok tesekkür ederim 5 saattir bunu arıyorum netten, umdugum programı acar insallah cok saolun tekrardan

  YanıtlaSil