Sayfalar

28 Haziran 2011 Salı

CyanogenMod 7.1.0-RC1 Duyuruldu!

Android cep telefonları ve tabletler için özelleştirilmiş ROM'lar duyuran Cyanogen topluluğu, CyanogenMod'un 7.1.0-RC1 sürümünü duyurmuş.

Cyanogen topluluğunun yaptığı sürüm duyurusuna göre, CyanogenMod 7.1.0 hem Android 2.3.4 güncellemesini içeriyor hem de yeni cihazları destekliyor. Bu yeni cihazlar arasında

marka-model cihazlar yer alıyor. Aynı zamanda Mayıs ayında yapılan duyuruyla da beraber Advent Vega P10AN01 Tablet desteği de geldi.

Peki, P10AN01 model adı size hiç tanıdık geldi mi? Eğer ne olduğu konusunda bir fikriniz yoksa, size bunun aynı zamanda Exper Easypad P10AN olduğunu da söyleyebilirim. En azından Exper EasyPad kullanıcılarının özelleştirilmiş ROM'larla da olsa Android'in güncel sürümlerinden geri kalmayacak olması iyi bir haber.

Cyanogen topluluğundan duymayı beklediğim bir diğer haberse, Samsung'un Galaxy 551 ve Galaxy 5 gibi düşük fiyat Android telefonları için de uygun sürümlerin duyurulması. Zira CyanogenMod'un desteklediği cihazlar arasında HTC Tatoo ve HTC Wildfire gibi nispeten eski modeller dahi var. Samsung, bence iyi cihazlar piyasaya sürüyor ama en gözde modeller haricinde yazılımsal güncellemeler konusunda oldukça duyarsız kalıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder