Sayfalar

17 Şubat 2012 Cuma

BTK'dan Çıkan Diğer Bilgiler #1

Az önce Facebook'ta okuduklarımı buradan sizlerle de paylaşmak istedim. Gerekli bağlantıları zaten yazı içerisinde de eklediğim için daha çok özet geçiyorum.

Level'ın eski Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olan ve şu anda Oyungezer'in Yayın Yönetmeni olan Sinan AKKOL'un Facebook üzerinden paylaştığı bir bilgi; BTK'nın hacklenmesi hadisesiyle ortaya çıkan ilginç bir durumu işaret ediyor; BTK'nın veritabanından ŞikayetVar.com'un  kullanıcı bilgileri şifrelenmemiş bir biçimde yer alıyor. Belli ki BTK'nın "Hack'lenmedik" şeklindeki açıklamaları da gerçeği yansıtmıyor.


Bir süre sonrasında ŞikayetVar.com'un Kurumsal İletişim Direktörü Nurgül SAYHAN ise; bir dönem BTK'ya danışmanlık verdiklerini, o dönemden kalan bazı verilerin de BTK ile ortak kullandıkları sunucularda kaldığını ve şifrelerin çalındığını anladıklarında da şifreleri değiştirdiklerini belirtiyor. Bu bilgiyi de aynı sayfa içerisinde yorum olarak Sinan AKKOL paylaşmış.

Peki, verilerin ortak sunucuda yer almasından ötürü bilgilerin çalındığı kabul edilebilir de, danışmanlık bittikten sonra bu bilgilerin silinmemiş olması kabul edilebilir mi?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder